TABAN TEMİZLİĞİ

Taban halısı aracın kolay ve çabuk kirlenen kısmıdır. Bu kirlenme kış mevsiminde daha da fazla olabilmektedir. Kirlenme bazı durumlarda taban döşemesinin de altına geçmektedir. Bu durum ise taban halısı temizleme işleminin daha dikkatli yapılmasını gerektirmektedir. Bu işlemin uzman kişilerce yapılmasını öneririz.
paspas.jpg
Bu işlemde öncelikle taban halısı temizleyici ürün ve fırça yardımı ile döşeme temizlenir. Ardından güçlü bir vakum ile taban halısı vakumlanır. Taban döşemesi veya halısı temizlenirken Ph derecesi yüksek ürünler kullanılmalıdır. Çünkü Ph derecesi yüksekse temizleme etkisi de yüksektir.
 
Ph derecesi 13 olan ürünleri taban halısı temizleme işlemi için tercih edebilirsiniz fakat ürününüzün kaliteli olmasına dikkat edin. Kalitesiz ve Ph değeri yüksek taban halısı temizleyicileri döşemenize zarar verebilirler.
Taban halısı haricinde koltuk raylarının ve paspasların temizliği de itina ile yapılmalı, herhangi fark edilmeyen bir kir kontrol edilmelidir. Fark edilmeyen bu kirler araçta koku oluşturabilirler. Bu sebeplerden dolayı taban halısı temizleme hizmeti detaylı iç temizliğin önemli bir parçasıdır ve 6 ayda bir taban halısı temizleme işleminin yapılmasını tavsiye ederiz.

FAYDALARI NELERDİR?

  • Aracın en çok kirlenen parçalarından birini temizler.
  • Araçtaki muhtemel kötü koku kaynaklarından birinin yok edilmesini sağlar.
  • PH derecesi yüksek ürünler kullanılarak bu noktalarda dezenfektasyon sağlanır.