SERAMİK KAPLAMA

Seramik kaplama, aracın orijinal boyası üzerine uygulanan ve ikinci bir tabaka oluşturarak aracın orijinal boyasına zarar vermeyi engelleyen bir koruma tabakasıdır. Yani, yüzeydeki gözeneklerin en derin noktalarına nüfuz ederek bir nevi aracın boyası üzerinde kalkan görevi görmektedir.
seramik%20kaplama1_edited.jpg
Nano teknoloji kullanılan bu ürün çok ince bir tabaka oluşturur ve çıplak gözle çok net görünmez. Bu parçacıklar çok küçük oldukları için, bir yüzeye uygulandıklarında, yüzeyi hidrofobik (su geçirmez) yaparak tüm gözenekleri kapatırlar, aynı zamanda UV, çizikler, kimyasallar, aşırı ısı ve hatta anti-grafiti de dayanıklıdırlar. Bu katman tamamen görünmez ve şeffaftır.
Şişelerin neden bu kadar az sıvı içerdiğini (genellikle 30-50ml) bu durum açıklar. Parçacıklar çok küçüktür ve bir araba kaplamak için tek bir ürün yeterlidir.
Bu kaplama, aracın boyasıyla yarı kalıcı bir bağ oluşturur. Gelişmiş kimyasal ve fiziksel özellikleri sayesinde asla aşınmaz, dökülmez, sararmaz, çatlamaz, soyulmaz. Başka hiçbir yenilemeye gerek duymaksızın araç yüzeyini korur. Kir ve su tutmadığı için temizlemeyi kolaylaştırır. Araç yüzeyinin yıllar boyu ultraviyole, ağaç reçinesi, kuş pisliği ve bu gibi çevresel aşındırıcı etkenler sonucu zarar görmesini ve parlaklığını yitirmesini engeller.

SERAMİK KAPLAMA UYGULAMASI

Aracınıza seramik kaplama yaptırmaya karar verdiğinizde mutlaka bu konuda eğitimli, sertifikalı, profesyonel bir servise başvurmanızı öneririz. Aracın boya durumuna, büyüklüğüne ve seçeceğiniz pakete göre uygulama 1-5 gün arasında sürmektedir.
Genellikle her araç için bir tek sıvı tüp yeterli gelmektedir. Uygulama öncesi yüzey temizlenir. Yüzey üzerindeki çizikler giderilir. Araç kurumaya alınır ve ertesi gün seramik kaplama uygulamasına geçilir. Aracı çizmeyecek bir mikro fiber veya daha yumuşak bir bez yardımıyla tek kullanımlık tüplerdeki sıvı beze sürülür ve aracın kaportasına hassas bir şekilde uygulanır. Seçilen pakete göre 2, 3 veya 4 kat olacak şekilde uygulama yapılır.
Ürünlerin kalitesi ve dayanıklılığı değişebilir. Bu nedenle uygulama fiyatları da piyasa da değişiklik göstermektedir.