KOLTUK TEMİZLİĞİ

 Çoğu kişi araba temizleme işlemini öneme almamakta ve bu konuya çok fazla özen göstermemektedir. Arabanın yalnızca dış görünüşünde lekelerin oluşmasından rahatsız olan kişiler, arabaların içerisinde yer alan leke ve kirlerle ilgilenmemekte, üzerlerine birer kılıf geçirip bu durumu geçiştirmektedir. Fakat arabalar günün en az 2 saatini geçirdiğimiz alanlardır. Birer ev gibidir, çünkü kişiler zamanının belirli bir kısmını onlar için de harcamaktadır.
Koltuk Yıkama.JPG
  Arabalarda bütün aile seyahat etmekte ve hatta bazen arkadaşlar, akrabalar ve çocuklar da bir yerlere ulaşım sağlamaktadır. Arabaların içerisinde yemek yiyip içmeye bağlı oluşmuş olan lekeler, her ne kadar önemsenmeseler de, esasında bir hayli önem taşımakta ve ilgilenilmediği takdirde araba içerisinde kokuya ve insan sağlığında sorunlara neden olmaktadır. Çünkü her kir ve toz gibi, hele bir de arabanın koltukları kumaşsa, onlar da bir süre sonra bakteri ve mikrop üretmeye başlayacaktır.
  Arabaların temizliği iki şekilde yapılmaktadır. Birisi sık gerçekleştirilen kaba temizlik iken, diğer çok sık gerçekleştirilmeyen detaylı temizliktir. Kaba temizliğin düzenli bir şekilde ayda bir kez gerçekleştirilmesi, arabada seyahat eden kişilerin sağlığı açısından iyi olabilir. Bu nedenle aksatmadan temizlik önerilir, fakat bu temizlik hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve bazı noktalara dikkat etmek gerekir.
 Arabanın detaylı temizliği ise, mutlaka bilirkişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Çünkü arabaların detaylı temizliğinde kullanılan malzemeler ve deterjanlar, kişilerin kendi evlerinde muhafaza edebilecekleri ve sık sık değiştirebilecekleri kadar ucuz değildir. Bunun yerine bir firma ile anlaşıp iki üç ayda bir bu temizliği yaptırmak, kişiler için daha avantajlı olacaktır. Ayrıca kişinin arabasını temizlemesi için ekstra bir çaba sarf etmesine de bu şekilde gerek kalmayacaktır.

Araba Koltuk Temizleme İşleminde Buharın Önemi

Araba koltuk temizleme işleminin kaba kısmı, özel olarak temin edilen koltuk temizleme fısfısları ve mikrofiber bezler ile gerçekleştirilmektedir. Mikrofiber bezler arabalarda herhangi bir problem yaratmamakta ve ayrıca, kişilerin kullanılan deterjandan oluşacak etkiyi en aza indirmektedir. Oto koltuk temizleme fısfısı özenle seçilmeli ve araba temizlenirken su kullanımından mutlaka kaçınılmalıdır.
Bu hususta dikkat edilmesi gereken diğer bir konu, araba temizliği gerçekleştirilirken kullanılan yöntemdir. Kişiler konu her ne olursa olsun, hem kumaş koltuğu, hem de deri koltuğu hiçbir şekilde çitilememelidir. Bu durum, koltukların yapısına zarar verdiği gibi yıpranmalara neden olabilir ve görünüşü bozabilir.
Firmamız araba koltuk temizleme işlemini detaylı bir şekilde gerçekleştiren kaliteli firmalardan bir tanesidir. Evlere hizmet anlayışı çerçevesinde, kişinin çağırdığı yere giderek İstanbul içi hizmet vermekte ve kişileri zahmete sokmadan arabalarını en iyi şekilde temizlemektedir. Firmamız çoğu firmanın aksine kolaya kaçmaktan kaçınmış ve buharla temizliği kendine esas yöntem olarak belirlemiştir.
Buhar yöntemi ile araba temizleme işlemi, arabanın koltuklarının yapısına ve kumaşına herhangi bir zarar vermemekle birlikte, en basit görünmeyen kirleri bile yok etmektedir. Buharla eriyen kirler, basit hamleler ile çıkartılmaktadır.